niedziela, 22 kwietnia 2012

Dzień Ziemi

Witajcie kreatywne głowy! :)

Dziś jest wspaniały dzień, bo w  Polsce obchodzony jest Dzień Ziemi. Na świecie Dzień Ziemi był obchodzony już miesiąc temu. 22 kwietnia to również data innego, ale bardzo podobnego święta -  Międzynarodowego Dnia Matki Ziemi, ustanowionego przez Zgromadzenie ONZ.
Idea jest jedna - propagowanie myśli ekologicznych i uświadomienie ludziom tego, jak wątły i delikatny jest nasz ekosystem.
Niestety prawda jest taka, że mimo wielu zachęt ze strony ekologów i działań jednostkowych osób, nasza planeta i tak jest dewastowana przez nieumyślnych i egoistycznych ludzi, których nie obchodzi ratowanie ziemi i to, jak będzie ona wyglądała za kilkanaście lat. Wielu procesów nie da się już odwrócić i to jest bardzo przykre...

Dlatego też temat wyzwania jest związane z dzisiejszym dniem. Trinchis with Inchies. Chciałabym, żeby na Waszych pracach znajdował się przekaz tego, jak beznadziejnie niszczona jest nasza planeta. Dający do myślenia obraz zniszczeń, drastyczny, szokujący. Wiem, że sama praca niewiele zdziała w skali kraju, kontynentu, a już na pewno nie w skali świata czy kosmosu, ale możliwe, że naprawi nas samych i nasze najbliższe otoczenie :)

Oto prace naszego DT:
Urtica
Spójrzcie jak sprytnie Urtica zamarkowała inchies :)

Guru

Czas - dwa tygodnie, czyli do 5 maja.powodzenia,
guru

1 komentarz: