poniedziałek, 19 marca 2012

Para Moo z rybą - dzień wędkarza

Dziś dzień wędkarza - nie mogło na naszym blogu zabraknąć odpowiedniego tematu :) Pamiętam, że jako dziecko ciągle jeździłam na ryby z moim ojcem - zapalonym wędkarzem :) Wszystkie nasze wakacje były także  podporządkowane wędkowaniu - ojciec wynajmował na cały nasz pobyt na mazurach wędkarską łódkę z, jak je nazywałyśmy z moją mamą, "ciągarkami" czyli płytkami chodnikowymi na sznurkach, służącymi zakotwiczaniu łódki na łowisku. Ojciec przygotowywał zanęty z rozmaitych artykułów spożywczych, jak makaron, kasza, ziemniaki. Własnoręcznie też robił ciasto z kaszy manny i w ogóle były to niesamowite rytuały :D 

Też macie wspomnienia z dzieciństwa związane z wędkarstwem? Może podzielicie się nimi na swoich blogach, a na dodatek zrobicie parę Moo z rybą lub rybami i wstawicie u nas link? Będę zachwycona mogąc poczytać Wasze opowieści i obejrzeć Wasze prace.

A oto prace naszego zespołu:

Urtica


Annar


Martyna

Tusia


Na wasze prace czekamy do 1 kwietnia włącznie. Przypominam tylko, że Moo to kartonik o wymiarach 2,8x7cm a dzisiejsze wyzwanie polega na stworzeniu pary Moo.

Tusia4 komentarze:

Amlai pisze...

Dziewczyny... Proszę wytłumaczcie mi czym jest Moo? Czy to jest też coś takiego jak kartka kolekcjonerska (np. ATC) i czy to się z jakiejś okazji robi, czy jakiś temat ma mieć i czy to się jakoś opisuje w specjalny sposób? I jaką ma to mieć grubość? I czy to musi być wykonane jakąś specjalną techniką? Bo szukałam ale nigdzie nie mogę znaleźć opisu.. Z góry wieeeelkie dzięki za odpowiedź ;)

Tusia Lech pisze...

Heloł :) A zatem - nie musi mieć konkretnej grubości, nie musi być wykonane żadną konkretną techniką, nie opisuje się tego w żaden szczególny sposób. Za to Moo ma określone wymiary 2,8x7 cm. Temat jest podany w wyzwaniu - ma być to para Moo (czyli dwie sztuki) z rybą, stanowiące łącznie jedną całość.

Amlai pisze...

Dziękuję bardzo za odpowiedź :)

Dorcia pisze...

Para Moo dodana ;)
Pozdrawiam